Wuppertal İftar Ve Sahur Saatleri

RAMADAN 2023 WUPPERTAL İFTAR VAKTİ

Ramadan 2023 Wuppertal iftar saatleri aracılığıyla Wuppertal sahur saatleri ve Wuppertal iftar saatleri hakkında güncel bilgiye ulaşabilirsiniz. Ramadan 2023 Wuppertal İmsakiyesi ile sahur ve iftar saatlerini öğrenerek Ramazan ayında oruç ibadetini yerine getirebilirsiniz.

Wuppertal Ramadan Kalender 2023

RAMADAN KALENDER WUPPERTAL

Mübarek Ramazan ayı manevi güzellikleriyle İslam alemini bereketlendirmeye ve müminlere rahmet dağıtmaya geliyor. Bu mübarek ayda müminler oruç ibadetini yerine getiriyorlar. 

’Wuppertal sahur vakti ne zaman? ‘’Wuppertal iftar saatine ne kadar kaldı?’’ gibi soruların cevaplarını merak eden kardeşlerimiz ise web sitemiz üzerinden bulunduğunuz şehre ilişkin ramazan imsakiyesine ulaşabilirler. Ayrıca ramazan imsakiyesini bilgisayarınıza da indirebilirsiniz.

RAMAZAN 2023 NE ZAMAN?

Oruç ibadetinin yerine getirildiği ve iftar sofralarında müslümanların bir araya gelerek evlere bereket ve huzurun dolduğu mübarek ay Ramazan yaklaşıyor. Bu yıl 2023 Ramazan 22 Mart tarihinde başlıyor. 21 Nisan 2023 günü ise Ramazan Bayramı arefesi ile son buluyor. 22 Nisan 2023 tarihinde ise Ramazan Bayramı başlamaktadır.

Ramazan Başlangıcı: 22 Mart 2023

Ramazan Bayramı Arifesi: 21 Nisan 2023

Ramazan Bayramı 1. Gün: 22 Nisan 2023

Ramazan Bayramı 2. Gün: 23 Nisan 2023

Ramazan Bayramı 3. Gün: 24 Nisan 2023

Ramazan Başlangıcı: 13 Nisan Salı

Kadir gecesi: 8 Mayıs Cumartesi

Ramazan Bayramı Arifesi: 12 Mayıs Çarşamba

Ramazan Bayramı 1. Gün: 13 Mayıs Perşembe

Ramazan Bayramı 2. Gün: 14 Mayıs Cuma

Ramazan Bayramı 3. Gün: 15 Mayıs Cumartesi

WUPPERTAL İFTAR VAKTİ İÇİN DUA

Bu yıl da Ramazan ayının gelmesiyle Berlin’de yaşayan binlerce Müslüman kardeşimiz iftar sofralarında bir araya geliyor. Oruç ibadetini tamamlayan müminler Ramadan 2023 Berlin imsakiyesine göre oruçlarını tamamlıyorlar.

İşte orucunuzu açarken okuyabileceğiniz bir iftar duası:

„Allahümme leke sumtu ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızkıke eftartü ve savme’l-Ğadi min şehri Ramazane neveytü, feğfirlî mâ kaddemtü ve mâ ahhartü.“

„Allah’ım! Senin rızan için oruç tuttum, sana inandım ve sana güvendim. Senin rızkınla orucumu açtım ve Ramazan ayının yarınki orucuna da niyet ettim. Benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla!“